Amortyzatory

Amortyzatory gumowe, gumowo-metalowe dla przemysłu rolnego i maszynowego

Oferujemy komponenty tłumiące takie jak walcowe amortyzatory gumowe, odbojniki metalowo-gumowe oraz łączniki gumowe, których zadaniem jest pochłanianie energii kinetycznej generowanej przez maszyny czy agregaty. Elementy te umożliwiają ograniczenie amplitudy drgań przenoszonych na cały układ urządzeń oraz tłumienie wszelkiego rodzaju hałasów podczas pracy.

Amortyzatory naszej produkcji znajdą zastosowanie w przemyśle rolnym i maszynowym (przyczepy, naczepy, brony talerzowe, agregaty uprawowo siewne itp.). Zastosowanie komponentów tłumiących skutkuje na wydłużenie żywotności maszyn, komfort oraz bezpieczeństwo pracy.

Oprócz oferty na zlecenie naszych klientów realizujemy niestandardowe projekty, wykorzystując przy tym nasz nowoczesny park maszynowy. Amortyzatory są wykonane ze specjalnej mieszanki gumowej na bazie kauczuku NR o wysokich parametrach wytrzymałościowych i mechanicznych, odpornej na starzenie i ścieranie.

Podczas wykonywania prac rolniczych lub przemysłowych chcesz mieć pewność, że Twój sprzęt będzie niezawodny. Lubisz polegać na narzędziach, z których korzystasz, wiedząc, że nigdy Cię nie zawiodą. Czy wiesz, jak duży wpływ na stabilną pracę maszyn, których używasz w pracy, mają amortyzatory? To dzięki ich wysokiej jakości maszyny transportowe, rolnicze i przetwórcze pracują sprawnie i nie zużywają się. Dlatego specjalizujemy się w produkcji komponentów tłumiących, z których najważniejszą grupę stanowią amortyzatory gumowe, które od lat spełniają najsurowsze kryteria najbardziej wymagających klientów.

Jak amortyzatory gumowe usprawnią Twoją pracę?

Amortyzatory gumowe mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest odpowiednia ochrona przed wibracjami. Właściwa izolacja i kompensacja drgań gwarantują absorpcję energii kinetycznej generowanej przez agregaty i podzespoły. Stosuje się je więc w silnikach, urządzeniach przemysłowych i rolniczych oraz w kabinach ciągników i innych pojazdów. Oprócz ograniczania niepożądanych drgań amortyzatory gumowe mają za zadanie także obniżanie poziom hałasu generowanego przez maszyny podczas ich pracy.

Walcowe amortyzatory gumowe

Amortyzatory gumowe mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie praca przy użyciu sprzętu wiąże się z wytwarzaniem wibracji. Szczególnie często wykorzystywane są w przemyśle rolniczym, gdzie warunkują m.in. niezawodną pracę ciągników i innych maszyn rolniczych. Amortyzatory gumowe w tego typu maszynach są rozwiązaniem umożliwiającym radzenie sobie z drganiami wywołanymi przez nierówności dróg gruntowych i innych rodzajów luźnego podłoża. Odgrywają one również ważną rolę w zapewnianiu komfortu jazdy, zmniejszając obciążenie dla kręgosłupa kierowcy. Lepsza wydajność kierowcy i bezpieczniejsza jazda to główne zalety dobrej jakości amortyzatorów. Szczególną popularnością wśród produktów z naszej oferty cieszą się części zamienne do agregatu i siewnika PÖTTINGER.

Amortyzatory do ciągników i kombajnów zapobiegają przenoszeniu drgań na układ napędowy, znacznie zwiększając komfort jazdy i zmniejszając zużycie elementów układu napędowego. Przedłużenie czasu eksploatacji maszyn to naturalna konsekwencja używania dobrej jakości amortyzatorów gumowych. Izolowanie elementów, w których powstają drgania i efektywne rozpraszanie tych drgań ogranicza występowanie uszkodzeń sprzętu.

Amortyzatory metalowo-gumowe

Gumowo-metalowe tłumiki drgań o różnych przekrojach od ø50 do ø78 to połączenie kauczuku naturalnego lub mieszanek gumowych o różnej twardości ze stalą lub stalą nierdzewną. Produkowane w różnych formach, walców, stożków, a także z gwintem, są przeznaczone do określonych zastosowań w maszynach różnego rodzaju. Istnieje również możliwość wykonania amortyzatorów niestandardowych, po uzgodnieniu z naszym działem technicznym.

Amortyzatory naszej produkcji znajdują zastosowanie w przemyśle rolnym i maszynowym w różnego rodzaju maszynach, takich jak agregaty uprawowo-siewne, brony talerzowe oraz w pojazdach specjalnego zastosowania jak przyczepy i naczepy.

Niestandardowe amortyzatory

Oprócz stałej oferty amortyzatorów realizujemy również niestandardowe projekty na specjalne zlecenie klientów. Zgodnie z wytycznymi dostarczonymi przez osobę zamawiającą możemy wykonać amortyzatory w dowolnym rozmiarze i kształcie. Do wykonania wszystkich artykułów używamy wysokiej jakości surowców gumowych, które zapewnią właściwe dopasowanie i doskonałą odporność na zużycie. Wysoka elastyczność komponentów pozwala zachować bardzo dobre właściwości antywstrząsowe i uzyskać spodziewany rezultat.

Kauczuk NR, czyli z czego tworzymy amortyzatory

Amortyzatory są wykonane ze specjalnej mieszanki gumowej na bazie kauczuku NR o wysokich parametrach wytrzymałościowych i mechanicznych. Tworzywo kauczukowe jest odporne na starzenie i ścieranie. Kauczuk NR (inaczej kauczuk naturalny), to guma o szerokim zastosowaniu w przemyśle. Jest elastyczny i stabilny zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach. Kauczuk NR wykazuje szczególnie dużą sprężystość przy odbiciu, dlatego jest tak dobrym materiałem do wykorzystania w produkcji wibroizolatorów tłumiących drgania oraz hałas.


Schematy do pobrania:

Amortyzatory gumowe do maszyn

Amortyzatory metalowo-gumowe

Amortyzatory gumowe przelotowe

Elementy agregatu i siewnika