Firma

Producent wyrobów gumowych GENES

Oferta dopasowana do Twoich wymagań

GENES to firma, której celem od momentu powstania, czyli od 1988 roku było sprostanie rosnącym wymaganiom rynku. Nie moglibyśmy osiągnąć tego celu, gdyby nie inwestycje w innowacyjne rozwiązania technologiczne, nowoczesne maszyny, najwyższej jakości mieszanki silikonowe i gumowe, a także szereg szkoleń naszych operatorów. Naszą specjalizacją są produkty z gumy i silikonu. Jednak silikonowe formy do pieczenia czy części do dojarek to tylko ułamek tego, co mamy do zaoferowania naszym klientom. Korzystamy z najnowszych technologii, dlatego mamy możliwość dostarczania najróżniejszych wyrobów w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Produkty, które wyszły spod naszych maszyn, mają zastosowanie między innymi w branży spożywczej, motoryzacyjnej, piekarniczej, mleczarskiej, rolniczej, czy automatyce! Dowiedz się więcej na temat naszej oferty.

Branże, w których wykorzystuje się nasze produkty — wszechstronny producent wyrobów gumowych

Pierwszą branżą, o której należy powiedzieć, jest przemysł spożywczy. Wyroby z gumy i silikonu to element niezliczonych maszyn spożywczych, pieców, wędzarni czy chłodni. Ze względu na fakt, że maszyny te mają kontakt z żywnością, muszą spełniać wyśrubowane normy (np. wymogi procesu HACCP). W ofercie GENES znajdziesz między innymi silikonowe formy do pieczenia i maty. Mają one zastosowanie zarówno w profesjonalnych piekarniach, jak i w domowej kuchni.

Również przemysł rolniczy nie obejdzie się bez wyrobów gumowych. Detale wykonane ze specjalistycznych mieszanek gumowych są używane między innymi w maszynach rolniczych. Świetnie sprawdzają się w postaci komponentów tłumiących, takich jak walcowe amortyzatory gumowe, odbojniki metalowo-gumowe czy łączniki gumowe. Ich głównym zadaniem jest pochłanianie energii kinetycznej generowanej przez maszyny czy agregaty.

Jeżeli chodzi o przemysł drobiarski, to zarówno profesjonalne ubojnie drobiu, jak i mniejsze gospodarstwa są wyposażone w skubarki, dzięki którym obróbka drobiu jest szybka i wygodna. Jednak urządzenia te muszą być wyposażone w odpowiednie części takie jak palce gumowe do skubarki, które produkuje GENES.

Nie należy zapominać także o przemyśle motoryzacyjnym, który nie mógłby obejść się bez takich elementów jak wszelkiego rodzaju uszczelki, tulejki czy osłony do przewodów zapłonowych, które produkujemy w naszej firmie.

To tylko wybrane branże, do których trafiają nasze wyroby. Jesteśmy wszechstronnym zakładem, który doceniają klienci zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Technologie stosowane w GENES — jak działamy?

W GENES wytwarzamy nasze wyroby (takie jak korki silikonowe, części do dojarek czy silikonowe formy do pieczenia) w trzech sprawdzonych technologiach. Dowiedz się więcej na ich temat.

Pierwszą ze stosowanych przez nas technologii jest formowanie wtryskowe. Jest to metoda uzyskiwania formowanych produktów poprzez wtryskiwanie do zamkniętej formy mieszanek gumowych lub silikonowych, które są następnie poddawane wulkanizacji. Zastosowanie tej technologii pozwala nam na masowe produkcje wyrobów silikonowych i gumowych o skomplikowanych kształtach zachowując powtarzalność wymiarową detali — zgodnie z oczekiwaniami klientów. Wykorzystujemy technologie wtrysku silikonów LSR (ciekły silikon), HTV oraz mieszanek gumowych EPDM, NR, NBR i wielu innych.

Kolejna technologia stosowana w GENES to wytłaczanie. Proces ten polega na formowaniu mieszanki silikonowej o kształcie określonym przez wcześniej przygotowane oprzyrządowanie, czyli „ustnik” wytłaczarki. Następnie wytłoczony produkt przechodzi przez proces wulkanizacji. Wytłaczanie umożliwia stworzenie wyrobów o ogromnej różnorodności kształtów.

Ostatnia technologia, którą chcemy Ci przybliżyć to prasa. Wykorzystujemy wulkanizacyjne prasy hydrauliczne i przeznaczone do nich matryce. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, doświadczeniu i wiedzy zespołu konstruktorów możemy wykonać większość narzędzi i form do wykorzystania pod każdy sposób z wyżej wymienionych technologii!

GENES to producent wyrobów gumowych i silikonowych, którego oferta jest różnorodna i w każdym momencie może zostać poszerzona, jeżeli potrzebujesz produktów dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Skontaktuj się z nami!

Od podjęcia działalności w 1988 roku rozwój planowaliśmy tak, by sprostać rosnącym wymaganiom rynku. Aby uzyskać jak najwyższą jakość korzystamy tylko ze sprawdzonych, najlepszych komponentów do produkcji, inwestujemy w nowoczesne urządzenia, współpracujemy m.in. z producentami nowoczesnych maszyn do obróbki silikonu i gumy, a także wykorzystujemy pomoc naukowców z Akademii Rolniczej w Poznaniu. Działania te umożliwiły nam sprzedaż wyrobów zarówno na rynku krajowym jak i za granicę (Francja, Belgia, Anglia, Niemcy, USA, Dania, Szwecja, Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa). Aby sprostać coraz większym wymaganiom jakościowym w przedsiębiorstwie wprowadziliśmy w 2001 roku system zarządzania jakością ISO 9002, w 2003 roku ISO 9001, a w 2009 roku ISO 2001:2008.

Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów jest też wiele nagród i wyróżnień, które otrzymujemy. Najważniejsze wyróżnienia to złoty medal otrzymany na Międzynarodowych Targach Poznańskich w październiku 2005 oraz złote medale przyznawane na Międzynarodowych Targach Fermy Bydła w Poznaniu w latach 2003-2013. Nasz zakład jest na tyle mobilny, że łatwo i szybko może zmienić profil produkcji odpowiadając na zapotrzebowanie naszych kooperantów. Ponad 2500 rodzajów produkowanych elementów dla blisko 600 odbiorców, świadczy o naszych możliwościach produkcyjnych.

Wyroby wykonujemy wg normy DIN ISO 3302-1 M3