Silikonowe i gumowe części do dojarek

Dojarki to niezbędne wyposażenie każdego gospodarstwa, które zajmuje się pozyskiwaniem mleka. Niewiele jest już miejsc, gdzie przeprowadza się ten proces ręcznie. Automatyczne dojarki są efektywniejsze i szybsze.

Aparaty udojowe podzielić można na dwa rodzaje rurociągowe i bańkowe. Te pierwsze są nazywane także przewodowymi. Składają się z elementu ssącego i instalacji z rur, przez którą mleko trafia do zbiornika chłodzącego. Wstępne schładzanie mleka jest bardzo ważnym etapem dojenia, ponieważ pomaga zapewnić długi termin ważności.

Z kolei dojarki bańkowe (inaczej konwiowe) umożliwiają przewożenie zbiornika z mlekiem. Dzięki mobilności praca w przypadku małych i średnich stad staje się szybsza i łatwiejsza. Same aparaty są łatwe w obsłudze i nieskomplikowane w budowie. Zakup dojarki w gospodarstwie zawsze przyczynia się do jego rozwoju i jest gwarancją podniesienia dotychczasowych standardów pracy w branży mleczarskiej.

Tak, jak w każdym innym sprzęcie, również części do automatycznych dojarek z czasem mogą ulec zniszczeniu spowodowanemu ich eksploatacją. Średnio każda dojarka jest używana nawet kilka razy dziennie, dlatego warto regularnie sprawdzać jej stan techniczny, aby uniknąć poważniejszych problemów. Dzięki temu będą Państwo w stanie szybko zareagować i nie narazicie gospodarstwa na duże straty. W naszym sklepie posiadamy szeroką ofertę takich części do dojarek jak gumy strzykowe, przewody mleczne i powietrzne czy pozostałe detale.

Części do dojarek – gumy strzykowe i przewody

Gumy strzykowe to bardzo ważny element każdego aparatu udojowego, ponieważ to właśnie one mają bezpośredni kontakt z wymionami. W ofercie sklepu znajdą Państwo między innymi antybakteryjne silikonowe gumy strzykowe, które zapewniają najwyższy poziom higieny dojenia. Gospodarze cenią sobie fakt, że silikon, z którego są one wykonane, jest łatwy do utrzymania w czystości. W sklepie dostępne są również czarne gumy strzykowe.

Także przewody to części do dojarki, które mają bardzo istotne znaczenie dla całego procesu udoju. Powinny być wykonane z wytrzymałego i łatwego w utrzymaniu tworzywa. Zaleca się, aby przewody mleczne w aparatach udojowych wymieniać raz na pół roku. Dzięki temu można ograniczyć ilość bakterii i utrzymać wymagany standard higieny.

Pozostałe części dla mleczarstwa

W sklepie znajdą Państwo także takie części do aparatów udojowych jak gumowe i silikonowe membrany, smoczki, uszczelki, bańki, zawory zwrotne pulsatora czy pokrywy zbiornika na mleko. Szeroki wybór sprawi, że każdy, kto potrzebuje zamiennych części do swojej dojarki, bez trudu znajdzie je w naszym sklepie. Tym samym, sprawny sprzęt będzie mógł w dalszym ciągu ułatwiać Państwa pracę w gospodarstwie.

Części do dojarek można zamówić w naszym sklepie przez internet. Zakupy online są świetnym wyjściem dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodne i bezpieczne rozwiązania. Wystarczy wejść na stronę z produktami do dojarek, sortuj i znajdź części dla siebie. Potem pozostaje złożyć zamówienie, a kurier pojawi się pod Państwa drzwiami z potrzebnym elementem do aparatu udojowego. Szybko i bez potrzeby wychodzenia z domu!