Palce gumowe do skubarki drobiu

Skubarki to urządzenia, dzięki którym obróbka drobiu jest szybka i wygodna. Wyposażone są w nie coraz częściej nie tylko duże, profesjonalne hodowle drobiu, ale też mniejsze gospodarstwa, potrzebujące dokładnych urządzeń, które zastąpią pracę rąk. Jednak, żeby skubarki były skuteczne i spełniały swoją funkcję, muszą posiadać odpowiednie akcesoria i części. Są nimi między innymi gumowe palce do skubarki.

Cechą charakterystyczną palców jest ich stożkowaty kształt, który między innymi wpływa na zwiększenie wytrzymałości części. Ich budowa jest zaprojektowana tak, aby, jak najdokładniej usunęły pióra z kur, indyków, czy ptactwa zamieszkującego tereny nadwodne np. kaczek, gęsi. Ze względu na fakt, że pióra różnią się grubością i długością, dostępne są także różne, dopasowane do nich palce do skubarki.

GENES oferuje swoim klientom trzy kategorie produktów: palce duże pręgowane, palce małe nakrapiane i palce małe pręgowane. Odpierzanie za pomocą skubarek przebiega sprawnie i szybko, a dopasowane palce umożliwiają dokładne usunięcie piór nawet z trudno dostępnych obszarów (np. okolicy skrzydeł).

Wytrzymałe palce gumowe do skubarek drobiu GENES

W GENES oferujemy palce gumowe przeznaczone zarówno do przemysłowych skubarek drobiu, jak i tych domowej roboty.

Palce gumowe są wykonane ze specjalnych mieszanek gumowych o wysokich parametrach wytrzymałościowych i mechanicznych, odpornych na ścieranie, zachowując przy tym elastyczność wyrobu. Dodatkowo nasz produkt jest wykonany metodą wtryskową, która sprawia, że palce są pozbawione nadmiaru gumy w postaci nadlewek, co ułatwia późniejszy montaż palców w skubarkach.

Co ważne, dzięki użyciu miękkiego materiału, jakim jest przeznaczona do kontaktu z żywnością mieszanka gumowa, podczas skubania nie dochodzi do uszkodzeń i obcierania skóry ptactwa. Palce gumowe do skubarek drobiu zostały zaprojektowane również tak, aby zarówno ich eksploatacja, jak i wymiana była bezproblemowa. Są łatwe w montażu, a w razie potrzeby można wymienić je w zaledwie kilka minut. W zależności od skubarki wystarczy umieścić je w otworze bębna na wcisk lub nałożyć na metalowy pręt.

Aby palce do skubarki jak najdłużej zachowały swoje właściwości i wytrzymałość, muszą być odpowiednio wykorzystywane i przechowywane. Przede wszystkim nie należy wystawiać ich na działanie promieni słonecznych, a także niskiej temperatury.

Sprawdzony producent palców do skubarki

GENES to producent palców do skubarki, który oferuje wysokiej jakości, elastyczne i odporne na ścieranie palce wykonane z mieszanki gumowej przeznaczonej do kontaktu z żywnością. Dostępne modele różnią się długością, twardością i średnica otworu do montażu. Dzięki temu można dopasować odpowiednie części do skubarek w zależności od urządzenia i posiadanego ptactwa. Palce pasują do różnych typów skubarek (tunelowych, bębnowych czy talerzowych).

Jeżeli chcesz, aby odpierzanie przebiegało szybko i bezproblemowo, postaw na palce do skubarki GENES. Dobierz modele dopasowane do swoich potrzeb i ciesz się ich żywotnością przez długi czas.


Schematy do pobrania:

Palce gumowe do skubarek

Przepony gumowe do kurczaka

Przepony gumowe do indyka