Silikonowe uszczelki wykrywalne

Jesteśmy również producentem wykrywalnych uszczelek wytłaczanych jak i formowych ze specjalnej mieszanki silikonowej spełniającej wymogi procesu HACCP. Realizujemy również indywidualne zamówienia naszych klientów. Produkowane uszczelki silikonowe są wykrywalne za pomocą konwencjonalnych systemów wykrywania metali.

Silikonowe uszczelki wykrywalne przez wykrywacz metalu

 

Produkujemy i dostarczamy szereg wysokiej jakości uszczelek wytłaczanych i formowych ze specjalnej mieszanki silikonowej spełniających wymogi procesu HACCP, w różnych klasach i gęstościach. Nasze silikonowe uszczelki wykrywalne przez wykrywacze metalu są produkowane na podstawie rysunków, próbek lub pomiarów dostarczonych przez naszych klientów, od zupełnie prostych po bardziej złożone kształty z wycięciami, nacięciami lub otworami na śruby. Niezależnie od tego, czy jest to jednorazowa próbka, czy wielotysięczna seria, mamy maszynę zaprojektowaną do szybkiego i dokładnego wytwarzania za każdym razem doskonale uformowanych, wykrywalnych uszczelek.

 

Silikonowe uszczelki wykrywalne przez wykrywacz metalu mogą być dostarczane w wersji gładkiej, laminowane warstwami w celu uzyskania innych grubości, laminowane z innymi materiałami lub powlekane różnymi samoprzylepnymi foliami przed wycięciem uszczelek silikonowych.

 

Co to są silikonowe uszczelki wykrywalne przez wykrywacz metalu?

 

Kauczuk silikonowy, z którego wykonuje się uszczelki wykrywalne przez wykrywacz metali to wysokiej jakości materiał, najczęściej niebieskiej barwy. W przeciwieństwie do innych gum dopuszczonych do kontaktu z żywnością zawiera on dodatki widoczne dla urządzeń skanujących z wykrywaczem metali. Umożliwia to użytkownikom łatwą identyfikację i usunięcie wszelkich niepożądanych fragmentów uszczelek, które w procesie produkcji żywności, napojów i farmaceutyków mogłyby się przedostać do produktu. Uszczelki silikonowe wykrywalne przez wykrywacz metalu mogą przybierać formę paska lub podkładki, ale zazwyczaj jest to precyzyjnie wycięty kawałek materiału umieszczony między dwiema powierzchniami w celu niskociśnieniowego uszczelnienia zapobiegającego wyciekom cieczy lub gazu i uszczelniające przed wnikaniem zanieczyszczeń z zewnątrz.

 

Zalety stosowania silikonowych uszczelek wykrywalnych przez wykrywacz metalu

 

Istnieje wiele zalet stosowania kauczuku silikonowego, z którego wykonywane są uszczelki wykrywalne przez wykrywacze metali.

  • Jest on wytwarzany z dodatkami do stosowania w urządzeniach skanujących do wykrywania metali, a uszczelki mogą być również stosowane jako element odporny na wysokie lub niskie temperatury w żywności, napojach lub w zastosowaniach farmaceutycznych, w zakresie temperatur roboczych od -60°C do +200°C (nawet do -80°C, zanim stanie się kruchy).
  • Silikonowe uszczelki wykrywalne przez wykrywacz metalu minimalizują ryzyko zanieczyszczenia produktu lub wrażliwego sprzętu ciałami obcymi, co pozwala zaoszczędzić koszty naprawy maszyn lub wycofania i utylizacji całych partii gotowych produktów, które dotarły na rynek w stanie zanieczyszczonym.
  • Oszczędzają również czas, minimalizując ryzyko zatrzymania produkcji podczas usuwania ciał obcych, a także zapewniają, że produkt końcowy jest zawsze bezpieczny w użyciu lub konsumpcji. Uszczelki z gumy silikonowej wykrywalne przez wykrywacze metali mogą być używane do uszczelniania, izolacji i ochrony.

uszczelki wykrywalne