Silikonowe korki

Silikonowe korki

Malowanie i galwanizowanie powierzchni wydają się bardzo prostymi do zrealizowania czynnościami. Tylko jak poradzić sobie z farbą, która pokryła gwinty, albo zmniejszyła przekroje precyzyjnie zaprojektowanych otworów? Możesz zapobiec zanieczyszczeniu tych elementów przy pomocy okrągłych silikonowych korków maskujących. Ten materiał jak żaden inny daje gwarancję doskonałego uszczelnienia. Uprość i usprawnij swoją pracę: malowanie proszkowe, chromowanie, malowanie natryskowe od teraz może być łatwiejsze. W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów silikonowe korki maskujące oferują unikalne korzyści, które szybko docenisz. Przeczytaj i dowiedz się, jak możesz usprawnić swoją pracę.

Co to są silikonowe korki maskujące?

Wykonane ze specjalnej mieszanki stabilizowanego silikonu korki silikonowe to elementy o prostej budowie, które wkłada się do otworów, aby je zamaskować i zapobiec pokryciu ich powierzchni np. farbą. Bez względu na to, czy chodzi tylko o względy estetyczne, czy o ochronę obszaru przed uszkodzeniem w przypadku powlekania, czy malowania proszkowego, silikonowe korki maskujące są dużym ułatwieniem i usprawnieniem pracy.

Korzyści z zastosowania silikonowych nakładek maskujących:

Każdy użytkownik może odkryć własne zastosowania i korzyści, jakie przyniosą w jego branży silikonowe korki i zatyczki maskujące. Jest jednak kilka dziedzin, w których te niepozorne produkty już udowodniły swoją przydatność, a ich użytkownicy zgodnie doceniają wiele zalet tego rozwiązania:

Galwanotechnika

Wysokiej jakości silikonowe korki maskujące idealnie nadają się do prac galwanicznych, obróbki galwanicznej, anodowania, hartowania płomieniowego itp. Nasze silikonowe korki są odporne na ekstremalne temperatury (nawet do 315°C) i dopasowują się do różnych otworów o różnych średnicach i kształtach (od Ø4mm do Ø30mm).

Niezależnie od tego, czy tworzysz platerowane powierzchnie ze względów dekoracyjnych, dla wzmocnienia, czy ochronę przed korozją, silikonowe korki maskujące mogą Ci w tym pomóc. Nasze silikonowe korki maskujące są miękkie i elastyczne, dzięki czemu można je łatwo kształtować i dopasowywać nawet do nietypowych otworów. Starannie uszczelnij gwinty m.in. podczas operacji chromowania, tworząc barierę ochronną. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że nie dojdzie do zanieczyszczenia ważnych elementów. Wypróbuj silikonowe korki maskujące do następnej operacji powlekania, aby skrócić czas pracy i osiągnąć zamierzony efekt.

Silikonowe korki do malowania proszkowego

Podczas malowania proszkowego, przy użyciu korków silikonowych zamaskuj różne części takie jak gwintowane otwory lub inne występy. Co ważne przy malowaniu proszkowym, możesz używać silikonowych korków maskujących w ekstremalnie wysokich temperaturach (do 315°C).

Silikonowe korki zapewniają szczelność podczas malowania proszkowego. Po prostu dopasuj je, nakładając odpowiedni rozmiar korka na dowolny obszar, który nie powinien być pokryty farbą, a masz gwarancję właściwego zabezpieczenia obszaru, który chcesz chronić podczas malowania.

Dlaczego silikon?

Silikon to tworzywo o konsystencji podobnej do gumy, dzięki czemu jest niezwykle wszechstronny i elastyczny. Jest bardzo trwały i odporny na czynniki zewnętrzne oraz ścieranie. Chemikalia zawarte w farbach lub używane w trakcie malowania są nieuniknionym produktem ubocznym malowania proszkowego. Dlatego warto wyposażyć się w elementy, które będą skutecznie się opierać negatywnemu oddziaływaniu tego typu substancji. Silikonowe korki świetnie się tutaj sprawdzają, ponieważ nie ulegną uszkodzeniu w procesie malowania. Poza tym możesz je łatwo wyczyścić i używać ich wielokrotnie.

Silikon nadaje się do zastosowań w wysokich temperaturach, które są nieodłącznym elementem malowania proszkowego i elektropowlekania. Wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na gumę silikonową.

Mało tego, odporny na temperatury silikon łatwo się rozciąga i jest odporny na ściskanie. Można go łatwo formować, uzyskując w zasadzie dowolne kształty. Korki silikonowe mogą mieć różne kolory, co może pomóc w określeniu ich rozmiarów.

Stożkowe silikonowe korki

Jednymi z najczęściej stosowanych sposobów maskowania otworów przy malowaniu proszkowym są silikonowe korki w formie stożka. Zwężająca się konstrukcja korka oznacza, że można go mocno wcisnąć w otwór, a ten sam korek może być często używany do otworów o różnych rozmiarach. Taka stożkowa budowa korka silikonowego daje większą możliwość dopasowania korka do otworu.

W naszej ofercie znajdziesz ogromny wybór silikonowych korków maskujących w różnych rozmiarach. Łatwo uzyskasz naszą pomoc w doborze odpowiednich zatyczek silikonowych do każdego zastosowania. Skontaktuj się z nami, a chętnie Ci pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru.