Genes to producent form silikonowych o różnych kształtach i wszechstronnym zastosowaniu.

Foremki silikonowe naszej produkcji wykonane są z certyfikowanego silikonu z przeznaczeniem do kontaktu z żywnością.

Genes posiada kompleksowe zaplecze produkcyjne umożliwiające wykonanie form silikonowych zgodnie z potrzebami i wymaganiami klienta. Kompleksowo wykonujemy nowe projekty na zlecenie gdyż posiadamy zaplecze do wykonania form wtryskowych potrzebnych do produkcji foremek silikonowych.

Silikonowe formy Genes wykonane są ze specjalnego materiału silikonowego i dlatego posiadają cały szereg wyjątkowych właściwości. Ze względu na to, że wytrzymują temperaturę od około -60oC do +280oC, można używać ich zarówno w piekarniku, kuchence mikrofalowej, jak i w lodówce oraz zamrażarce.

Przewagą, jaką silikonowe formy mają nad tradycyjnymi blaszkami jest przede wszystkim łatwość ich przechowywania i mycia. Ze względu na to, że się nie odkształcają, można je zwijać i składać, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca w kuchennych szafkach. Z kolei możliwość czyszczenia w zmywarce oszczędza amatorom silikonowych foremek mnóstwo czasu. Bez problemu można je także umyć ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń. Ponieważ nic do nich nie przywiera, jest to banalnie proste.

Foremki silikonowe mają jeszcze wiele innych właściwości, za które pokochano je w domowych i profesjonalnych kuchniach całego świata. Nie wymagają natłuszczania, umożliwiają równomierne pieczenie, nie wchłaniają zapachów, produkty pieczone lub mrożone można łatwo wyjąć bez ich uszkodzenia.

Odpowiednie do każdego sprzętu

Nasze silikonowe formy nadają się do piekarników gazowych, elektrycznych, z obiegiem gorącego powietrza, kuchenek mikrofalowych oraz do zamrażarek. Niezależnie od rodzaju sprzętu AGD, masz pewność, że nasze wyroby są odpowiednie dla Ciebie i sprawdzą się w kuchni.
Nie wymagają natłuszczania

Jeśli nie lubisz smarowania foremki tłuszczem, to idealnie trafiłeś. Foremki silikonowe do pieczenia sprawiają, że potrawa podczas pieczenia nie przypala się i nie przywiera. Nie ma konieczności natłuszczania jej. W czasie pieczenia jest to szczególnie przydatna właściwość w zastosowaniu profesjonalnym w piekarniach . Powinieneś zadbać jedynie o odpowiednią wilgotność w trakcie pieczenia.

Łatwe wyjęcie dania

Formy silikonowe mają to do siebie, że specjalny, elastyczny materiał gwarantuje łatwe wyjęcie potrawy. Danie czy ciasto nie przywiera, nie przykleja się i nie traci na kształcie. Bez problemu wyjmiesz każdą ciepłą i zimną potrawę. Szczególnie ma to pozytywne zastosowanie w przypadku produktów zimnych jak lody, galaretki czy czekoladki.

Nie pochłaniają zapachów

Silikonowe formy Genes możesz używać do aromatycznych potraw, bez obawy, że forma przejdzie zapachem. Specjalna powłoka silikonowa, zapewnia odporność na pochłanianie aromatów. Ta sama foremka użyta do słonych i słodkich potraw nie wpłynie na ich smak i zapach.

Proste w użyciu i utrzymaniu czystości

Silikonowe formy GENES nie posiadają skomplikowanych zapięć czy złożonych części, są proste w obsłudze. Bez obaw o ich zniekształcenie czy skurczenie można je myć w zmywarce lub pod bieżącą wodą.

Nasze formy silikonowe przy właściwym używaniu są praktycznie niezniszczalne. Ich wytrzymałość i elastyczność sprawiają, że mogą pozostawać w użyciu przez wiele lat. Nie rdzewieją, nie przypalają się, nie rysują. Jedynie, na co powinniśmy uważać, to aby nie przeciąć ich nożem, a i to może nie być wcale takie łatwe.

Bezpieczne dla zdrowia

Maty i formy silikonowe do pieczenia wyprodukowane przez GENES posiadają niezbędne certyfikaty, które świadczą o ich bezpieczeństwie dla zdrowia i braku szkodliwości przy kontakcie z żywnością.

Jeżeli poszukujesz form wielozadaniowych, uniwersalnych i trwałych to koniecznie przejrzyj naszą ofertę w sklepie.